Marianne Dyson STS-4Оригінал англійською доступний на сайті mariannedyson.com

Практичні заняття підсилюють і додають глибини темам, які розглядаються в моїх книгах і журнальних статтях. Але ви можете просто виконати їх, тому що це ВЕСЕЛО! (Див. письмові вправи для НФ, які розроблені для письменницької майстерності). Крім того, деякі з моїх завдань доступні в друкованій формі на Teachers Pay Teachers.

В мене також є можливість навчати письменницькій майстерності: див. мою вкладку Джерела для письменників і штатних вчителів STEM або ж семінари по письменництву, які допоможуть вам підвищити впевненість у викладанні цих предметів. Я входила в склад колегії з Національного оцінювання освітнього прогресу 4-го класу з письменництва і викладала письменництво обдарованим 6-8-м класам.

“Жінки музею авіації та космонавтики грають в карти”: надруковано всього 1000 колод. Замовляйте карти, перш ніж вони розпродадуться! Всі прибутки від продажу підуть у IWASM!

Космічна діяльність

Анімована карта Місяця

Де знаходиться океан бур? Який завбільшки кратер Тихо? Літайте над поверхнею, вивчайте місячну географію і перевіряйте свої знання за допомогою головоломок. Знайдіть найстаріший кратер Сонячної системи на карті Зворотного боку!

Зацініть АНІМОВАНУ МІСЯЧНУ КАРТУ!

Модель відстані від Землі до Місяця

Зробіть модель системи Земля/Місяць. ДІМ НА МІСЯЦІ містить вправу Масштабування Місяця, де вказано, як це зробити. Використовуючи Adobe Acrobat Reader (безкоштовно на www.adobe.com), ви можете роздрукувати зображення Землі/Місяця, щоб вирізати і приклеїти їх на вашу масштабну модель. Якщо Земля завбільшки 8 дюймів, то Місяць буде 2 дюйми; якщо Земля 4 дюйми, то Місяць буде діаметром в 1 дюйм.

Зробіть їстівний місячний камінь

Дім на Місяці містить їстівну модель місячної брекчії — типу породи, що має шматки базальту й анортозиту, розплавлені та з’єднані з реголітом (подрібненими породами, які представлені в рецепті рисовими пластівцями).

Фото Справжніх Місячних Каменів для порівняння з вашим творивом. Зліва направо: базальт (темний через залізо та магній, в рецепті представлений шоколадом), брекчія, анортозит (алюміній та кремній світлого кольору, в рецепті представлені зефіром) і інша брекчія. Перша брекчія темна, а друга — світла. Коли ваш «камінь» вже у розрізі, то на присутність якої з них більше подібно?

Зробіть космічний напій

Чим космічний напій відрізняється від напою з Землі? Вода прибуває в космос окремо від суміші для напоїв. Чому? Коли ви вирушаєте на пікнік чи в космос, то для того, щоб доставити пакет с напоєм, необхідно менше енергії, ніж для доставки глечика з лимонадом. На Землі ми можемо додавати воду з джерела на місці для пікніка, а в космосі воду отримують в якості побічного продукту системи електричного живлення Спейс Шаттлу.

Цей напій підходить для людей будь-якого віку і може використовуватися в якості освіжаючого напою для дитячих закусок, зоряної вечірки як атрибут ярмарки чи пікніку на відкритому повітрі. Організатори вечірки можуть встановити конвеєрну лінію з 3-ма столами або завчасно підготувати пакети і почати з 5-го пункту вказівок.

Примітка: класи можуть приготувати космічний обід, який візьмуть з собою, що підійде їхнім напоям, виконавши завдання «Приготувати космічну їжу» з Наукових дослідів на орбітальній станції.

Запаси космічного напою/Конвеєрна лінія

Запаси для космічного напою на 150 осіб, передбачає конвеєрну лінію з 10 людей за кожним столом (по 5 чоловік з двох сторін) одночасно, і приготування напою невеликого за об’ємом:

Перший стіл:

1) Дві коробки з упаковками сендвічів Gladlock Zipper, 6 5/8 x 5 7/8, 100 в коробці; 2) Десять маркерів (якими можна писати на поліетиленових пакетах) і 3) Десять лінійок.

Другий стіл:

1) Десять столових ложок і 2) Сім банок суміші для напоїв загалом на 8 кварт (кожна банка містить близько  48 столових ложок, тому можна зробити 24 порції).

Третій стіл:

1) 150 гнучких пластикових соломинок; 2) Сім галонів води в ємкостях, з яких легко наливати або кілька джерел з водою і 3) Великий сміттєвий бак для відходів.

Інструкції для космічного напою

 1. Візьміть один пластиковий пакет для сендвічів, що закривається (Gladlock Zipper, 6 5/8 x 5 7/8, 100 в коробці).
 2. Нанесіть горизонтальну лінію знизу вверх, щоб вказати, скільки води слід додати. Для повнорозмірного напою (в якому буде використано 1 1/3 склянки води) відмітьте лінію 2 1/2 «знизу. Для невеликого за об’ємом напою (де буде використано 2/3 склянки води) відмітьте лінію 1 3/4 «знизу. Покладіть нові пакети поверх тих, що вже мають позначки, щоб уникнути необхідності щораз робити заміри.
 3. Відміряйте в пакет порошкоподібну суміш для напоїв (Tang!). Для повнорозмірного напою використайте 1/4 склянки суміші. Для невеликого за об’ємом напою використовуйте 2 ст. ложки суміші. Примітка: в банках для напоїв загальним об’ємом у 8 кварт суміші достатньо для 12 повнорозмірних або 24 невеликих за об’ємом напоїв.
 4. Додайте в пакет одну гнучку пластикову соломинку.

Фото з напоєм 1

Крок 5 слід виконати над раковиною, надворі або у зоні без килимового покриття!

5. З допомогою глечика з водою, крану або джерела долийте води відповідно до позначки на пакеті.
6. Запечатайте пакет (з соломинкою всередині).
7. Розімніть пакетик до повного розчинення суміші.

Фото з напоєм 2

8. Відкрийте один кутик, витягніть соломинку і випийте!
9. Коли завершите, запечатайте пакет і поновіть напій або утилізуйте належним чином.

Створіть роботизовану руку

Як підібрати предмети в космосі? Ви доручаєте це роботу! Дане завдання полягає в тому, щоб зробити роботизовану руку, яка діє за тим же принципом, як і ті, які знаходяться на космічному шаттлі чи космічній станції. Якщо часу вистачає лише на одне завдання, то рекомендуємо саме це, тому що воно дозволяє учням взяти дещо з собою додому, все можна виконувати в приміщенні і не залишає бруду, який потім доведеться прибирати. Вказівки знаходяться в Наукових дослідах на орбітальній станції. Для зберігання припасів чудово підходить паперовий пакет для ланчу. Розподіліть запаси до початку вправи або по пакетах, або за допомогою конвеєрної лінії з 5 станцій. Завдання потребує 20-30 хвилин. Ведучому знадобиться мікрофон, щоб уникнути необхідності викрикати вказівки «некерованим» роботам.

 1. Одна трубка від туалетного паперу на учня (ведучий може запастися ними для семінарів в районі Хьюстона).
 2. Одна картонна коробка від пластівців, з розрізаними навпіл передньою і задньою стороною, забезпечить картоном 4 учнів. Шматки мають бути не ширше, ніж 4″ і близько 9″ в довжину, щоб вони розташовувались довкола зовнішньої частини трубки від туалетного паперу таким чином, щоб відстань між ними була на ширину пальця.
  Фото що демонструє розмір зовнішньої трубки

Примітка: якщо не підготувати картон завчасно, то це затягує виконання завдання на доволі тривалий час, до того ж треба запастися ножицями.

3. Потрібні 3 тонкі (розмір 10) канцелярські гумки (десь 2″ в діаметрі) на одного учня. Товсті гумки не підходять! Канцелярські гумки повинні бути розрізані (зробіть це завчасно або надайте ножиці).
4. Маркер (при потребі) допомагає розмістити канцелярські гумки на трубках і допомагають учням прикрасити свої «руки».
5. Один скотч на 2 учнів. Вказівки в книзі вимагають використовувати степлер, щоб зробити зовнішній циліндр і прикріпити гумові стрічки. Скоби роблять руку міцнішою, проте вони не є обов’язковими. Для семінарів, особливо з дітьми молодшого віку, використовуйте скотч замість скоб.

Фото роботизованої руки з іграшкою.

Місячна ракета AlkaSeltzer

Це завдання передбачає запуск ракет, які можуть інколи досягати стелі у класі. Тому рекомендується робити ракети в класі, а запускати їх надворі або в спортзалі. Ведучому необхідно мати мікрофон, щоб здійснювати «управління місією».

 1. Кожному учню знадобиться одна баночка від плівки Fuji (та, з кришкою, всередині якої була плівка) — баночки Kodak не підійдуть! Більшість магазинів, в яких проявляють плівку, нададуть їх безкоштовно. Ведучий може надати баночки в районі Хьюстона.
 2. Кожному учню знадобиться одна таблетка Seltzer, розрізана навпіл.
 3. Кожному учню потрібна пластикова ложка і джерело води.
 4. Ведучий надає власнику ракети зразок для копіювання на цупкому кольоровому папері та вирізає для кожного учня. Це має бути зроблено завчасно або ж це займе додаткові 15 хвилин.
 5. У кожного учня має бути свій моток скотчу.

Збір ракетного зонду і його запуск займає близько 30 хвилин (половина таблетки / запуск). Вода і Seltzer залишають липкий бруд на підлозі, тому, якщо збір і запуск здійснюються в приміщенні, для прибирання знадобляться паперові рушники. Це завдання для учнів 4-го класу і старших, хоча, якщо знайдуться батьки-добровольці, то воно може бути виконано і з учнями молодших класів.

 Ракетний зонд

Вплив на яйце

Як швидкість змінює силу удару? Дізнайтеся самі! Вказівки для цього завдання є в Наукових дослідах на орбітальній станції.

Кожному учню знадобиться: 1) сире яйце в пластиковому стакані, 2) рулетка або метрова стрічка 3) монета в п’ять центів і 4) олівець. Стакани краще розташувати на підлозі, тому краще за все це робити в кімнатах без килимового покриття. Заняття триває 10-15 хвилин і призначено для 3-8 класів.

Індикатор гравітації

Наскільки по-різному поводять себе вода і олія в умовах вільного падіння і в гравітаційному полі? Цей експеримент вам продемонструє!

Для того, щоб зекономити час, краще, щоб учні згрупувалися за столами по троє-п’ятеро з 1) однією пляшкою олії, 2) чайною ложкою, 3) і пляшечкою харчового барвника (червоний, синій і зелений задіюються добре, а от жовтий важко роздивитися) за кожним столом. Кожному учню потрібна прозора пластикова чашка або пробірка, заповнена водою на 1/4 дюйма до краю посудини. Це завдання може бути виконано учнями будь-якого віку, але зауважте, що харчовий барвник залишає плями, тому якщо мова йде про маленьких дітей, то буде чудово виконувати його за столами надворі та  приготувати багато паперових рушників. Дане завдання забирає 10 хвилин.

Сонячна система в реальному часі

Solar system live at Westbrook Intermediate, November, 2011.

Сонячна система в реальному часі у Westbrook Intermediate, листопад 2011 року

Ця гра для того, що продемонструвати, як рухаються планети по орбітах довкола Сонця. Є “ролі”, згідно яких можна задіювати до 24 учнів. Перед виходом надвір учням роздають їхні ролі і показують графічне зображення того, яким чином вони будуть виходити надвір.

Підготовка. Кожному учню присвоюється одна з 8 планет, Церера (що представляє астероїди), Місяць і Сонце. Кожному з 12 учнів, які залишилися, присвоюється знак зодіаку (плюс необов’язковий 13-й знак Змієносця). Одному учню назначають ЧАС і дають свисток чи дзвінок. Вони нестимуть відповідальність за відлік місяців!

Учням дається кольоровий круг с назвою їх світу, до якого прикріплені довгі нитки, які іншим кінцем прив’язані до палиці або олівця і представляють відстань світу від Сонця в астрономічних одиницях (використовуйте 1 AU = 10 футів для внутрішніх планет, а далі 1 AU = 1 фут для зовнішніх планет.) Зодіакальні сузір’я намальовані на великих аркушах паперу і мають позначки з назвами та номером місяця, коли Сонце знаходиться в цьому знаці починаючи з Водолія 1 і завершуючи Козерогом 12.

Внутрішні планети. Учні шикуються в лінію спочатку за Сонцем, за яким спочатку йдуть планети (Місяць має знаходитися позаду Землі), потім сузір’я зі знаком, які знаходяться НАВПРОТИ Сонця (південь на півночі, віднімаємо 6), позад Нептуна шикуються знаки по зростанню до 12, а потім починається з 1. Наприклад, в листопаді Сонце знаходиться в Стрільці (число 11), тому протилежним знаком буде Тілець (число 5). Діти шикуються в чергу 5,6,7 … 12,1,2,3,4.

Скористайтесь рулеткою або відміряйте відстань кроками (якщо можливо, завчасно відміряйте початкові позиції планет та сузір’їв крейдою). Потурбуйтесь про те, щоб Сонце знаходилось у центрі зовнішньої зони. Віддайте олівці з нитками Сонцю і розмістіть внутрішні планети на відстань в 3 фути, 7 футів, 10 футів (з Місяцем згідно його поточної фази), 15 футів і 17 футів (Церера) з нитками в натяжку (щоб запобігти сплутуванню ниток, тримайте Меркурій в лівій руці, а інші — у правій). Нехай зовнішні планети рухаються до протилежної сторони Сонця і стоять на відстані приблизно в 20 футів (нагадайте учням, що в заданому масштабі Юпітер буде в 50 футах від нього).

Розташуйте табличку НАВПРОТИ десь в 25 футах від Сонця. Інші повинні витримувати відстань та рухатися проти годинникової стрілки таким чином, щоб поточний сонячний знак знаходився на одній лінії з планетами (і, сподіваємося, що був розвернутий в напрямі справжнього Сонця, яке на небі).

Пора, щоб час минув! Якщо ви використовуєте відношення 1 AU = 10 футів, тоді окружність земної орбіти складає близько 31 фути (Пі х діаметр). Кожного разу коли звучить дзвінок або свисток, кожна планета здійснює 3 кроки проти часової стрілки, — це складає близько 2,5 футів. Місяць може бігати довкола Землі один раз в місяць. Зупиніться після кожного місяця і зверніть увагу на новий знак, в якому знаходиться Сонце, і на той, що наразі є протилежним. Зауважте коли Меркурій та Венера повертаються на свої вихідні позиції. Через 12 місяців Земля та Місяць повинні повернутися туди, звідки вони почали рух, проте інші планети не будуть вишикувані в лінію.

Зовнішні планети. Внутрішні планети тепер зберуть свої нитки та згорнуть їх. Вони сядуть в кільце довкола Сонця (яке залишається стояти) з Землею на початкові лінії всього в 1 футі від Сонця. Зовнішні планети віддають свої олівці Сонцю, тримаючись ліворуч від Юпітера. Зауважте, що масштаб змінився і 1 AU = 1 фут. Розмістіть зовнішні світи на відповідних відстанях, розвернувши їхні нитки з Юпітером на відстані в 5 футів, Сатурном — 10, Ураном — 19 і Нептуном — 30. Сузір’я повинні відступити на 30 футів.

Тепер, коли Час дзвенітиме у дзвіночок, минатиме не місяць, а рік. Щоразу як лунає дзвін, Земля повинна встати і бігати довкола Сонця, як це робив Місяць на попередньому етапі. Орбітальний період Юпітера складає 12 років, тому Юпітер має рухатися достатньо швидко, щоб «змінювати знаки» щороку і здійснювати повне коло за 12 дзвінків. При відстані Юпітера в 5 футів окружність його орбіти складає близько 16 футів. Таким чином, за кожен дзвінок всі планети мають зробити приблизно 16 кроків проти часової стрілки. Після кожного дзвінка вказуйте, як змінилося положення Юпітера і наскільки повільно Нептун змінює знаки.

Велика Ведмедиця зблизька

Вказане завдання з’явилося в журналі Odyssey і демонструє вплив відстані на сприйняття. В завданні беруть участь 10 учнів, які стають зірками в сузір’ї Великої Ведмедиці. Спочатку вони стають поруч (дехто стоїть на стільцях) посеред кімнати (тримаючи аркуші паперу з назвою своєї зірки), щоб сформувати знайоме сузір’я. Потім вони рухаються, щоб показати справжні відносні відстані.

Відстані дано в загальних співвідношеннях, які можуть бути переведені у фути або метри — залежно від того, скільки є місця. Найбільша одиниця — 4,5. Завдання можна також виконувати індивідуально, якщо учні розмістять маркери на зубочистках, вклеєних у глиняні кульки, а потім розмістять їх у коробці з-під взуття. Завантажте односторінкову інструкцію для Ведмедиці.

Модель локальної групи галактик

Створіть у своєму класі або в спальні пересувний об’єкт, який демонструє відносні розміри, області та відстані всередині локальної групи галактик. Вказівки для цього завдання вперше з’явилися у моїй книзі «Зірки та галактики», проте я оновила відносні орієнтації супутникових галактик, щоб точніше показати відносну відстань. Для створення пересувного об’єкту вам треба скачати і роздрукувати три файли:

 1. Зображення Чумацького шляху і Галактики Андромеди для вирізання. Зверніть увагу, що для обох «однотипних» галактик використовується одне й те саме фото, але Андромеда більша за розміром.
 2. Зображення Супутніх Галактик для вирізання. Вони не в масштабі, просто більші та менші, оскільки в реальному масштабі вони були б надто малі, щоб їх вирізати!
 3. Карти для розміщення локальної групи галактик. Тут є один аркуш для Чумацького шляху і один для Андромеди, на яких вказано, де саме можна повісити супутники. Зауважте, що супутникових галактик набагато більше, але вони знаходяться далі, тому не розміщайте їх на одному аркуші паперу в такому масштабі, де кожен 1,5-дюймовий блок складає 50 000 світлових років.

Зверніть увагу, що Чумацький Шлях і Андромеда знаходяться на зустрічному курсі! Вони щосекунди зближаються приблизно на 100 миль. Але не хвилюйтесь, їм знадобляться мільярди років, щоб зіткнення відбулося, і коли це станеться, то це станеться ДУЖЕ повільно. Зірки розкидані так далеко, що шанс на зіткнення двох зірок — один на 1000 трильйонів.

Всі авторські права Маріанни Дайсон захищені. Ця сторінка може бути скопійована/завантажена виключно для особистого використання. Зверніться до автора для отримання дозволу на перевидання.