Оригінал доступний на сайті penmorfa.com

Автор Дейв Селері

Дінорвічний кар’єр, вежа з повітряною канатною дорогою та горизонтальна виробка.

Будь ласка, знайдіть час, щоб переглянути  інші мої веб-сайти на тему валлійської сланцевої промисловості:

Кар’єр Moel y Faen на вершині перевалу Підкова в Денбішширі. Місця вивантажень цього кар’єру зараз переробляються в щебінь.

Вступ до валлійської сланцевої промисловості

Цей сайт призначений для загального ознайомлення зі сланцевою промисловістю Північного та Середнього Уельсу. Я намагався дати загальне уявлення про цю галузь та зміни, які вона спричинила. Він не призначений для надання інформації щодо кожного кар’єру -їх було кілька сотень. Клікніть тут, щоб переглянути список усіх зареєстрованих валійських сланцевих кар’єрів. Зауважте, що багато з перерахованих забоїв були або крихітними за розміром, або простими пробами. Я також не намагався розібратися в деталях щодо методів видобування, роботи, геологічних особливостей, збережених залізничних шляхів тощо. Сланцеві кар’єри можуть бути небезпечними: скеля може виявитися слизькою, відвали нестабільними, стіни будинків часто в аварійному стані, погода може різко змінюватися, можуть бути приховані колодязі або ями, а найближча допомога (якщо трапиться нещасний випадок) може бути за кілька миль. Я не згадував підземні розробки, які можуть бути доступними, оскільки всі вони небезпечні. Будь-які розвідки під землею слід проводити лише з допомогою компетентного гіда та з використанням професійного обладнання. Будь-який видобуток сланцю — це приватна власність, і слід питати дозволу перш ніж ступати на територію, де ведеться видобуток. Є ще багато реліквій та артефактів, які можна побачити — часто вони знаходяться в диких і красивих околицях, але, будь ласка, не чіпайте їх без дозволу. Я сподіваюсь, що цей сайт допоможе ознайомити більшу кількість людей із методами, які використовувались у колись чудовій та гордій галузі, а також допоможе їм оцінити те, що залишилося до сьогодні. Всі сучасні фотографії зроблені власноруч протягом останніх двадцяти років, але темп змін наразі такий, що багато які з цих пейзажів вже не застанеш.

ВАЖЛИВО

Інформація (а не фотографії), з цього веб-сайту може бути відтворена без дозволу (якщо веб-сайту вдалося надати інформацію). Усі фотографії на цьому веб-сайті належать їх власникам і НЕ мають бути відтворені без попереднього дозволу.

Котушка фунікулера, конус виносу відвалів та село вдалині. Cwm Penmachno, Gwynedd.